Álmok várandósan-második rész

Miről árulkodnak az álmok?

„Sok állapotos álmodik például vízzel, ami az érzelmeket szimbolizálja.” – mondta el Müller Zsófia klinikai szakpszichológus. „Azt álmodtam, hogy egy tó partján sétálok, aminek nagyon meredek volt a széle, attól féltem folyamatosan, hogy beleesek vagy elsüllyedek a vízben.” – mesélte egy 30 éves kismama a terhessége 25. hetében. „Akinek gyakran vannak vízzel kapcsolatos, nyomasztó álmai az lehet, hogy aggódik valami miatt vagy szorong.” – fejti ki a szakember. Aki szeretne ezeken az élményeken tovább dolgozni, annak érdemes elgondolkozni azokon az érzéseken, amik előjöttek az álmai során, esetleg úgy, hogy leírja az álmát és megpróbálja kifejteni a részleteit, ez segíthet előhívni olyan gondolatokat érzéseket is, amik nem is voltak benne az álomban, de a kismama esetleg úgy érzi, jelenthetnek valamit számára, a saját életére vonatkoztatva.

A baba és a mama közötti kommunikáció már a méhen belül elkezdődik

Nemcsak az álmok segíthetnek a várandósoknak az érzéseik mélyebb megértésében, esetleg a valós vagy éppen nem teljesen reális félelmeik kezelésében, feloldásában, de létezik egy magyar szakemberek által kifejlesztett módszer is, az ún. anya-magzat kapcsolatanalízis, melynek során az anya relaxált állapotban a méhében növekedő magzattal is kommunikálva jobban megértheti a saját várandósságával, a szüléssel, és az ezeket kísérő testi és lelki változásokkal kapcsolatos érzéseit.

Az anya-magzat kapcsolatanalízis során az anya nagyon korai intenzív kapcsolatba kerülhet a méhében fejlődő magzattal és a korábbinál harmonikusabb viszonyt alakíthat ki a saját nőiességével, testével, ami akár a szülést is megkönnyítheti. A kapcsolatanalízis képzett pszichológus közreműködésével történik, így a kismama biztonságos érzelmi keretek között dolgozhat a babájával és az állapotával kapcsolatos érzelmein.

És, hogy mit mond a kapcsolatanalízisben is jártas pszichológus? Holnap délben ezt is elolvashatod.

Tovább a blogra »