doctorhousewife

Nem rákellenes csodaszer a "B17 vitamin"

Felröppent a hír, hogy egy rákellenes csodaszert akarnak előlünk eltitkolni a profithajhász gyógyszercégek.

A hír alapját egy amerikai író, Edward Griffin “World Without Cancer” című kötete szolgáltatta, melyben a szerző az ígéretek szerint leleplezi a titkot a B17 vitaminról.

Könyvében a B17 vitaminról, valódi nevén a laetrilről ír és arról, hogy a konvencionális orvoslásnak nem érdeke meggyógyítani a rákos betegeket.

Ennek a kijelentésnek minden szavával vitatkoznék, de a filozófiai fejtegetés helyett nézzük a tudományos érveket.

A laetril, egy félszintetikus anyag, ami kémiailag nagyon hasonlít a Prunus nemzetséghez tartozó fajok, például a mandula és a sárgabarack magjában található ciántartalmú glikozidhoz, az amigdalinhoz. Mind a laetril, mind az amigdalin különböző neveken kereskedelmi forgalomban is kapható szerek, mint a rák egyik ellenszerét reklámozzák.

Valójában még csak nem is egy vitaminról van szó. A B17 nevét onnan kapta, hogy a B12 vitamin egyik formája tartalmaz mesterségesen hozzáadott cianidot, ez a cianokobalamin, ami a vegyület stabilizálásához szükséges. A laetril szintén tartalmaz cianidot, ezért nevezték el a propagálói B17 vitaminnak, de adott mennyiségre vonatkoztatva nagyságrendekkel többet tartalmaz, ami pedig már könnyen mérgezéses tüneteket idézhet elő.

A mai napig nincs bizonyíték arra, hogy ezeknek a szereknek bármilyen klinikailag igazolt hatása lenne bármely rákos betegség lefolyására. Igazolt tény viszont, hogy fogyasztásuk mérgezést okozhat.

Mivel egy szintetikusan is előállítható szerről van szó és számos kiszerelésben és néven is kapható kereskedelmi forgalomban, téves elképzelés, hogy a „hivatalos gyógyszer lobbi” titkolni akarná ennek a csodaszernek a mágikus rákellenes hatását. Ha lenne ilyen klinikailag, azaz objektív mérőeszközökkel mérhető és ismételt kísérletekben is kimutatható hatása, akkor nyugodtak lehetünk abban, hogy valamelyik gyógyszercég lecsapna erre a nagyszerű drogra. Azonban a vélt hatását kimutatni, igazolni az elmúlt 30! évben nem tudták. Ezért maradt meg az étrend-kiegészítők szintjén, és nem került be az onkológia eszköztárába.

Számos esetben előfordult viszont, hogy súlyos mérgezéses tünetekkel került valaki kórházba laetril illetve amigdalin tartalmú étrend-kiegészítők szedése miatt. Íme egy példa.

Itt belinkeltem néhány tanulmányt a szakirodalomból, de több tucatot is idetehettem volna, ami azt támasztja alá, hogy étrend-kiegészítőként forgalmazva számos esetben mérgezést okozott, azonban rákellenes hatását mind a mai napig nem tudták igazolni dacára a 30 éve folyó vizsgálatoknak.

1, klinikai vizsgálatok elemzése:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22071824

2, Laetrile: the cult of cyanide, Promoting poison for profit: http://ajcn.nutrition.org/content/32/5/1121.long

A World without cancer című könyv szerzőjéről: Griffin beszéd és kommunikációból szerzett diplomát a Michigani Egyetemen és számos hasonló témájú könyvet írt, továbbá mint sikeres dokumentumfilm producert is számon tartják. Az általa feldolgozott témák jól körvonalazzák, hogy a szerző az összeesküvés elmélet biznisz egyik zászlófutára.

http://www.amazon.com/G.-Edward-Griffin/e/B001KMN0ZE/ref=ntt_athr_dp_pel_1

20130604_o 036_kajszi.jpg

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!